O firmie ESBUsługi ESBMonitoring i alarmyKlienci ESBKwalifikacjeKontakt 
 


Monitoring i alarmyWbrew mitom, tworzonym głównie przez amerykańskie filmy złodzieje nie są tak pomysłowi jak się wydaje. Według badań prawie 80% z nich jako drogę wtargnięcia wykorzystuje okno na parterze lub drzwi wejściowe (ok. 14%). Mimo tego, rocznie notuje się dziesiątki tysięcy zgłoszeń o włamaniach. Główną przyczyną wskazywaną przez policję są słabo zabezpieczone okna. Często wystarczy podstawowy zestaw zabezpieczający, jak choćby alarmy. Wrocław tymczasem, w teorii duże i nowoczesne miasto, ma odsetek włamań 10 procent wyższy od średniej krajowej.

Obecne systemy alarmowe pozwalają na stworzenie unikalnej kombinacji różnych rozwiązań, które kompleksowo zabezpieczą dom lub firmę przed włamywaczami. Podstawową ochrony oferowaną przez nasza firmę jest zestaw alarmy i monitoring. Kombinacja tych urządzeń pomoże w ostrzeganiu przed włamaniem i identyfikacji włamywacza. Zwykle będzie to w pełni wystarczające rozwiązanie do zabezpieczanie domu lub firmy.

Najważniejsze jest zabezpieczenie okien i drzwi przed otwarciem z zewnątrz. Pomóc w tym może czujnik magnetyczny (kontaktronowy). W podstawowej wersji zamontowany w ramie okna kontaktron oraz magnes zakładany na ościeżnicy tworzą pole. Jego naruszenie zostanie zarejestrowane przez czujniki i natychmiast przekazane do sygnalizacji ostrzegawczej. Wywiera ona presję i odstrasza złodzieja. Może informować o włamaniu drogą dźwiękową, świetlną lub obiema naraz. Wysyła również informację do firmy ochroniarskiej, policji, a nawet telefon właściciela domu (gdy ten jest na przykład na wakacjach).

Uzupełnieniem alarmów jest monitoring. Wrocław jest przecież zbyt dużym miastem, by jego mieszkańcy mogli zwracać uwagę na Twoją posesję. Szczególnie w siedzibach firm, które zwykle oddalone są od osiedli mieszkalnych, więc zwykle stoją opustoszałe w godzinach nocnych. Liczba instalowanych kamer zależy od wielkości posiadłości lub wartości towarów. Inaczej będzie wyglądał system dla domu jednorodzinnego – tu zwykle obserwowana jest frontowa oraz tylna część domu – a inaczej dla sklepów, czy firm, gdzie monitorowaniu podlega zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna strefa.